Clicky

zondag 26 oktober 2025 - 13:25 uur
HomeTRANSPORTNIEUWSWegvervoerFNV: afvalvrachtwagens niet toegelaten op recyclinglocaties

FNV: afvalvrachtwagens niet toegelaten op recyclinglocaties

DEN HAAG – Werknemers op verschillende recyclinglocaties in Nederland laten vrachtwagens met afval woensdag niet toe om hun vuilnis af te geven. Dit doen ze uit protest tegen een mogelijke invoering van een nieuwe belastingheffing op de afvalverwerking van plastic, meldt FNV.

“Dit plan moet gewoon van tafel. Deze extra belasting van 73 euro per ton restafval maakt de verwerking van reststromen uit recycling onbetaalbaar, drijft afval naar het buitenland, leidt niet tot verduurzaming en verhoogt de afvalstoffenheffing van de burger”, meent de vakbond.

De regering wil vanaf 2028 jaarlijks 547 miljoen euro ophalen met een belastingheffing op plastic. De actie op woensdag is volgens de bond een “eerste waarschuwing.” De acties worden gehouden op verschillende plekken waar recycling- en afvalverwerkingsinstallaties staan, zoals Amsterdam, Rotterdam, Moerdijk, Delfzijl en Duiven.

ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×