BRUSSEL – Bij een grootschalige geïntegreerde politieactie in Brussel zijn afgelopen vrijdag 6 februari in totaal 55 voertuigen en 342.057 euro aan contanten in beslag genomen.
Daarnaast werd 9.200 dollar aangetroffen en in beslag genomen. De actie vond plaats in het kader van de bestrijding van witwassen, zo meldt het parket van Brussel dinsdag.
De controles werden uitgevoerd in alle zes Brusselse politiezones en vonden plaats in nauwe samenwerking met de federale politie. Het parket zet daarbij nadrukkelijk in op het afnemen van criminele tegoeden en vermogens. De in beslag genomen voertuigen betroffen voornamelijk luxeauto’s.
Naast de voertuigen en geldbedragen zijn tien handelszaken gerechtelijk verzegeld. Aan de actie namen meer dan 300 politieagenten deel, afkomstig van de lokale politiezones en de Federale Politie, en ondersteund door partners van de Douane en de Dienst Vreemdelingenzaken.
Volgens het Parket van Brussel onderstreept de operatie de gezamenlijke inzet van politie en justitie om de veiligheid van alle burgers in Brussel te waarborgen, door middel van concrete, zichtbare en gestructureerde acties.



