Clicky

vrijdag 26 september 2025 - 15:39 uur
HomeTRANSPORTNIEUWSWegvervoerPolitie haalt levensgevaarlijk beladen vrachtwagen uit het verkeer

Politie haalt levensgevaarlijk beladen vrachtwagen uit het verkeer

BLANKENHEIM – De Duitse politie heeft donderdag op de B51 bij Blankenheim een vrachtwagen uit het verkeer gehaald. Het voertuig, met Oostenrijkse registratie en bestuurd door een 58-jarige Slowaakse chauffeur, vervoerde twee ogenschijnlijk compacte maar elk elf ton zware staalblokken.

Bij controle bleek dat de lading nauwelijks was gezekerd. De stalen blokken rustten slechts op enkele houten balken en werden “beveiligd” met een ketting en een paar sterk verouderde spanbanden die bovendien verkeerd waren ingehaakt en zonder spanning hingen. Volgens de politie hadden de spanbanden meer een decoratieve functie dan dat ze daadwerkelijk voor veiligheid zorgden.

38 spanbanden nodig, chauffeur gebruikte er twee

Uit berekeningen van de verkeersdienst bleek dat per blok 38 spanbanden nodig zouden zijn geweest om de lading veilig te zekeren. De chauffeur had er in totaal slechts twee aangebracht, zonder enige extra beveiliging tegen verschuiven in de rijrichting. Daarmee gold de lading als volledig ongezekerd.

De politie benadrukt dat een blok van elf ton dat tijdens het rijden in beweging komt, door geen enkele rem meer te stoppen is. De mogelijke gevolgen zouden levensgevaarlijk zijn.

Rijverbod en boete

De vrachtwagen mocht niet verder rijden. Een gespecialiseerd bedrijf moest de lading opnieuw en correct zekeren. De chauffeur moest bovendien een veiligheidsborg betalen wegens het grove gebrek aan ladingzekering en overtreding van de transportvoorwaarden.

Het transportbedrijf raakt daarnaast de opbrengst van de rit kwijt: een bedrag in de orde van enkele duizenden euro’s wordt in beslag genomen.

Transportrisisco

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×