JERUZALEM – Het dodental door een schietpartij in Jeruzalem is gestegen naar vijf. Dat berichten Israëlische media, waaronder Haaretz en Times of Israel. De ambulancedienst meldde eerder dat er ongeveer vijftien gewonden waren.
Zeker zeven van de slachtoffers liepen volgens mediaberichten ernstige verwondingen op. De autoriteiten hebben aangegeven dat twee verdachten zijn uitgeschakeld. Het is nog onduidelijk of dat betekent dat ze zijn gedood.
Veiligheidsfunctionarissen zeggen volgens Times of Israel dat de schutters Palestijnen zijn uit de bezette Westelijke Jordaanoever. Er loopt nog een onderzoek naar hun identiteit. Premier Benjamin Netanyahu houdt volgens zijn kantoor overleg met veiligheidschefs.
Over wat precies is voorgevallen, bestaat nog onduidelijkheid. Mogelijk waren passagiers van een bus het doelwit, maar de autoriteiten hebben dat nog niet bevestigd. Een hulpverlener zei tegen de Israëlische krant Haaretz dat mensen na de schietpartij op straat lagen.