SCHIPHOL – Aegon overweegt het hoofdkantoor en de vestigingsplaats te verhuizen naar de Verenigde Staten. Dat maakte de verzekeraar donderdag bekend bij de publicatie van de halfjaarcijfers. Het bedrijf start een onderzoek naar de mogelijke verhuizing en hoopt de uitkomsten daarvan tijdens de beleggersdag op 10 december dit jaar te delen. Aegon heeft nu zijn hoofdkantoor op Schiphol en is gevestigd op Bermuda.
Aegon heeft zich sinds de verkoop van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan branchegenoot ASR grotendeels teruggetrokken van de Nederlandse markt en richt zich nu vooral op de Verenigde Staten. De activiteiten van Aegon in de VS zijn inmiddels goed voor ongeveer 70 procent van de totale activiteiten. Volgens topman Lard Friese zijn de VS daarmee de belangrijkste markt geworden en “cruciaal voor de strategie en de groei op lange termijn van het bedrijf”.
Een verplaatsing van de zogeheten statutaire zetel en het hoofdkantoor naar de VS zal volgens de topman de bedrijfsstructuur van Aegon vereenvoudigen. Dat komt doordat de vestigingsplaats, de fiscale woonplaats, de verslaggevingsstandaard en het regelgevingskader dan worden afgestemd op de regio waar het grootste deel van de activiteiten plaatsvindt.
Beursnoteringen
Door de verkoop van bijna alle Nederlandse activiteiten heeft Aegon eerder zijn statutaire zetel verhuisd naar Bermuda, waardoor de Bermudaanse toezichthouder de hoofdverantwoordelijke is voor de controle van het concern. Het hoofdkantoor staat nu nog in Nederland en ook op fiscaal gebied is het bedrijf nu nog ‘inwoner’ van Nederland, wat betekent dat de belastingregels van hier gelden voor de verzekeraar.
Aegon heeft beursnoteringen in Amsterdam en New York. Na de eventuele verhuizing, die waarschijnlijk twee tot drie jaar gaat duren, wordt de beursnotering in New York de hoofdnotering, naast die in Amsterdam.
De verzekeraar boekte in de eerste jaarhelft een nettowinst van 606 miljoen euro, tegen een verlies van 65 miljoen euro een jaar geleden. Het bedrijf ligt naar eigen zeggen op koers om alle financiële doelen voor dit jaar te halen. Ook werd het aandeleninkoopprogramma uitgebreid van 200 miljoen euro naar 400 miljoen euro.