Clicky

dinsdag 17 juni 2025 - 21:09 uur

HomeTRANSPORTNIEUWSLogistiekChemiebedrijf Westlake sluit fabrieken in Pernis, 230 banen weg

Chemiebedrijf Westlake sluit fabrieken in Pernis, 230 banen weg

HOUSTON – Het Amerikaanse chemicaliënbedrijf Westlake sluit al zijn fabrieken in Pernis bij Rotterdam. Daardoor gaan ongeveer 230 banen verloren, meldt het bedrijf.

Het bedrijf maakt in Pernis verschillende basischemicaliën die weer in andere stoffen en materialen worden gebruikt. Vorig jaar legde het bedrijf de productie van twee van die chemicaliën al stil, waardoor ongeveer dertig mensen hun baan zouden verliezen. Nu vertrekt Westlake volledig uit de plaats bij Rotterdam, waarbij het bedrijf een “aanhoudende verslechtering van de zaken in Europa” als reden geeft.

Westlake denkt 190 miljoen euro kwijt te zijn aan de sluiting in Pernis, waarvan ongeveer 30 miljoen euro voor ontslagvergoedingen.

Vakbondsbestuurder Micky van Loon van CNV noemt de sluiting “verschrikkelijk nieuws voor alle werknemers”. “Het gaat om enorm betrokken mensen. Zij gaan nu een flink onzekere periode in”, zegt ze.

De CNV-bestuurder maakt zich ook zorgen over de werkgelegenheid in de Nederlandse industriesector. Doordat de energiekosten in Nederland hoger liggen dan in andere landen kiezen internationaal opererende bedrijven er vaker voor hun vestigingen hier te sluiten of stil te leggen.

“We maken ons daar zorgen over, ook omdat het geen onzinbanen zijn, maar kwalitatief goede banen. We roepen de overheid op om verantwoordelijkheid te nemen”, aldus Van Loon.

De ondernemersorganisatie voor bedrijven in de Rotterdamse haven Deltalinqs noemt de aangekondigde fabriekssluiting “een nieuwe klap” voor de Rotterdamse industrie en haven en voor de werknemers. “Dit komt ook bovenop de eerder aangekondigde fabriekssluitingen en investeringsplannen die werden afgeblazen”, zegt Deltalinqs-voorzitter Victor van der Chijs. “Nederland en de EU hebben eigen hoogwaardige en duurzame basisindustrie nodig voor weerbaarheid, innovatie en hoogwaardige banen.”

Vanuit de industrie rond het Rotterdamse havengebied klinken al langer zorgen over bedrijven die wegtrekken om de relatief hoge kosten in Nederland voor onder meer energie. In maart maakten bijvoorbeeld chemiebedrijven LyondellBasell en Tronox bekend hun fabrieken in en om Rotterdam te sluiten.

ViaANP
MEER NIEUWS
×