BEIJING – China heeft benadrukt dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran de oorzaak zijn van de feitelijke sluiting van de Straat van Hormuz.
De kritiek van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken volgde op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die stelde dat landen die veel olie ontvangen via de waterweg daar zelf maar orde op zaken moeten stellen.
De oorlog in het Midden-Oosten leidt tot stijgende olieprijzen en dat wordt ook in Azië gevoeld. China, dat zelf veel olie importeert uit Iran, haalde donderdag uit naar de VS. “De hoofdoorzaak van verstoringen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz zijn de illegale militaire operaties van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran”, zei een woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze benadrukte ook dat verdere escalatie van het conflict in niemands belang is.
De Straat van Hormuz ligt bij Iran en geldt als een belangrijke vaarroute voor de internationale scheepvaart.




