HomeTRANSPORTNIEUWSLuchtvaartKLM Cityhopper en Embraer inspireren meisjes met Girls in Aviation Day

KLM Cityhopper en Embraer inspireren meisjes met Girls in Aviation Day

SCHIPHOL – Op 18 maart organiseerden KLM Cityhopper en vliegtuigbouwer Embraer gezamenlijk Girls in Aviation Day. Met dit initiatief wilden beide organisaties meisjes van 15 tot 17 jaar enthousiasmeren voor een toekomst in de luchtvaartsector. Tijdens het evenement maakten de deelnemers kennis met de veelzijdigheid van beroepen in de branche, variërend van piloot en vliegtuigtechnicus tot engineer, planner en cabin crew.

De scholieren kregen een inkijk in het dagelijkse werk binnen de luchtvaart door onder meer een rondleiding in de hangaar, een kijkje in een Embraer-toestel en deelname aan een workshop met een 3D-printer en een interactieve quiz. Ook was er een meet & greet met vrouwelijke professionals, waaronder een Chief Pilot, Cabin Attendant en Mechanic. Hun persoonlijke verhalen moesten laten zien welke carrièremogelijkheden er zijn voor vrouwen in de sector.

Volgens Maarten Koopmans, managing director van KLM Cityhopper, is het belangrijk om jonge vrouwen vroeg kennis te laten maken met de luchtvaart. “De luchtvaart is dynamisch, internationaal en technisch uitdagend. Toch zien we dat veel vrouwen nooit overwegen om in deze sector te werken, simpelweg omdat ze er nog niet mee in aanraking komen. Met Girls in Aviation Day willen we laten zien dat de luchtvaart er écht voor iedereen is. Wanneer we jonge vrouwen laten ervaren hoe veelzijdig en betekenisvol dit werk is, kunnen we een volgende generatie inspireren die onze teams nog creatiever, innovatiever en sterker maakt.”

Girls Aviation Day

Na afloop gaven de aanwezige middelbare scholieren aan dat zij de dag inspirerend en leerzaam vonden. Vooral de gesprekken met vrouwelijke professionals en het inzicht in de uiteenlopende carrièremogelijkheden maakten indruk. Zowel leerlingen als begeleiders benadrukten dat het evenement hun interesse in techniek en luchtvaart heeft vergroot.

Girls Aviation DayHoewel het aandeel vrouwen in de luchtvaartsector de afgelopen jaren is toegenomen, blijft het aantal vrouwen in technische functies en onder vliegers relatief laag. Binnen KLM Cityhopper is de man-vrouwverhouding in totaal evenwichtig, maar bij specifieke functies is nog sprake van een scheve verdeling. Zo bestaat het vliegerskorps voor circa 15 procent uit vrouwen en ligt het aandeel vrouwen bij Technical Services & Fleet rond de 18 procent. Vooral in de leeftijdsgroep van 26 tot 30 jaar neemt het aantal vrouwelijke medewerkers toe.

Girls in Aviation Day past binnen het bredere diversiteits- en inclusiebeleid van KLM, waarin wordt ingezet op gelijke kansen en een werkomgeving waarin iedereen zich welkom en gewaardeerd voelt.

Transportrisico

Van der Lee

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee