HomeTRANSPORTNIEUWSScheepvaartDrie nieuwe sleepboten voor Boluda Towage aangekomen in Rotterdam

Drie nieuwe sleepboten voor Boluda Towage aangekomen in Rotterdam

ROTTERDAM – In de Waalhaven in Rotterdam zijn zondag 15 maart drie nieuwe sleepboten aangekomen voor Boluda Towage. Het gaat om de schepen met de bouwnummers VB-048, VB-049 en VB-652. Met de komst van de nieuwe havensleepboten wil de sleepdienstverlener zijn operationele capaciteit in de Rotterdamse haven verder versterken.

Twee van de nieuw aangekomen sleepboten zullen na indienststelling de namen VB Foxtrot (voorheen VB-048) en VB Fantastic (voorheen VB-049) krijgen. Beide schepen zijn ontworpen door scheepsbouwer Damen Shipyards Group en behoren tot het type RSD 2513. Deze moderne sleepboten beschikken over een trekkracht van circa 80 ton.

Moderne en milieuvriendelijke sleepboten

De sleepboten zijn uitgerust met FiFi-1 brandbestrijdingscertificering, waardoor zij inzetbaar zijn bij brandbestrijdingsoperaties op en rond het water. Daarnaast voldoen de schepen aan de IMO Tier III-emissienormen, waarmee zij zijn ontworpen met oog voor een lagere uitstoot en milieuvriendelijker gebruik.

Volgens Boluda Towage zullen de nieuwe aanwinsten worden ingezet voor sleepwerkzaamheden in de haven van Rotterdam. Met de uitbreiding van de vloot speelt het bedrijf in op de voortdurende vraag naar efficiënte en krachtige havensleepdiensten in een van de grootste logistieke knooppunten van Europa.

Wanneer de sleepboten precies operationeel worden in de Rotterdamse haven is nog niet bekendgemaakt.

Transportrisico

Van der Lee

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee