UTRECHT – Buschauffeurs van ov-bedrijf Keolis in de regio Utrecht willen dat hun werkgever direct maatregelen neemt om de veiligheid in de bussen te garanderen. Volgens FNV Streekvervoer melden chauffeurs meer agressie en onveilige situaties sinds de invoering van de nieuwe dienstregeling half december.
Keolis heeft de concessie voor de bus in het westelijk en oostelijk deel van de provincie.
De bond meldt dat een chauffeur ernstig letsel heeft opgelopen door een mishandeling in de nacht van woensdag op donderdag. “De maat is echt vol’, zegt FNV-bestuurder Stijn Duursma. “Er moet nu snel iets gebeuren, want ik merk heel veel boosheid en zorgen bij de chauffeurs.”
Volgens de bond is het ziekteverzuim onder chauffeurs van Keolis opgelopen tot 25 tot 30 procent per maand en vielen er alleen al donderdag honderden ritten uit. Reizigers zijn hierdoor boos en uiten dat tegen de chauffeurs die wél rijden. Duursma: “Ik krijg dagelijks signalen van chauffeurs dat het hen erg hoog zit.”



