Clicky

dinsdag 10 februari 2026 - 20:27 uur
HomeVerder in het nieuwsBinnenlandEen derde van garnalenvloot overweegt te stoppen

Een derde van garnalenvloot overweegt te stoppen

DEN HAAG – Ongeveer een derde van de garnalenvissers overweegt te stoppen. Demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Visserij, BBB) heeft 58 aanmeldingen gekregen voor een vrijwillige saneringsregeling, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer.

De vraag is hoeveel vissers zich daadwerkelijk laten uitkopen. Het is bijvoorbeeld mogelijk dat ze het bod van de overheid niet aantrekkelijk genoeg vinden, of dat ze niet aan de voorwaarden voldoen. In totaal is er 40 miljoen euro voor de uitkoopregeling.

Rummenie wil niet dat de garnalenvloot helemaal verdwijnt. In zijn brief schetst hij waar hij naartoe wil: “De garnalenvloot is economisch rendabel en vissers hebben voldoende ruimte om op garnalen te vissen en elkaar niet in de weg te zitten.” Tegelijkertijd moet de natuur minder last hebben van de vissers.

ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Vraag & Aanbod