BOCKENEM – Een vrachtwagenchauffeur is zaterdagavond 31 januari 2026 slachtoffer geworden van oplichters die zich voordeden als politieagenten. Dat meldt de Duitse politie. Bij het incident werd een aanzienlijke hoeveelheid contant geld buitgemaakt.
Volgens de politie stond de chauffeur met zijn vrachtwagen geparkeerd op een parkeerplaats van een tankstation ten oosten van de Oppelner Straße in Bockenem. Rond 21.10 uur reed een personenauto, een Mercedes C220 CDI (ouder model), het terrein op. Een man stapte uit aan de passagierszijde en sprak de vrachtwagenchauffeur aan.
De man droeg een donkerblauwe jas met politie-opdruk en deed zich voor als politieagent. Onder een voorwendsel nam hij de portemonnee van de chauffeur in handen en ontvreemdde het daarin aanwezige contante geld. Kort daarna reed de Mercedes weg in oostelijke richting, mogelijk richting een autosnelwegaansluiting.
Signalement verdachte
De verdachte kan volgens de politie als volgt worden omschreven:
- man
- donkerblauwe jas met politie-opdruk, zonder officiële kentekens
- baseballpet
- Europees uiterlijk
- lichte snor
- circa 1,80 meter lang
- ongeveer 85 kilogram
Over de bestuurder van de Mercedes of andere voertuigkenmerken is op dit moment niets bekend. De buitgemaakte geldsom ligt volgens de politie in de lagere viercijferige eurocategorie.
Oproep aan getuigen
De politie heeft een onderzoek ingesteld en sporen veiliggesteld. Getuigen die iets hebben gezien of informatie hebben over de verdachte of de Mercedes worden verzocht contact op te nemen met de politie.
Preventietips politie
De politie waarschuwt nadrukkelijk voor deze vorm van oplichting en adviseert:
- vraag bij twijfel altijd om een officieel dienstbewijs,
- neem zelfstandig telefonisch contact op met de vermeende politiedienst,
- zoek het telefoonnummer altijd zelf op en vertrouw niet op door derden verstrekte contactgegevens.



