DEN HAAG – Het Openbaar Ministerie vervolgt een 51-jarige man uit Doetinchem, die ten tijde van de feiten werkzaam was bij het Openbaar Ministerie, voor het bezit en de verspreiding van kinderporno. Daarnaast wordt hij verdacht van het bezit van harddrugs. De zaak dient op 10 april bij de Rechtbank Den Haag.
De man werd in oktober 2024 aangehouden na een tip over het bezit en verstrekken van harddrugs. Bij zijn aanhouding zijn gegevensdragers in beslag genomen. Uit onderzoek bleek dat daarop een aanzienlijke hoeveelheid kinderporno stond opgeslagen: ruim 46.000 afbeeldingen en meer dan 450 video’s. Doordat een deel van dit materiaal met anderen is gedeeld, wordt de man ook verdacht van verspreiding.
Naast de verdenkingen rond kinderporno wordt de verdachte vervolgd voor het bezit van 150 milliliter GHB.
De man was geen officier van justitie, maar vervulde een andere functie binnen het Openbaar Ministerie. Hij is inmiddels ontslagen, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.
Omdat hij werkzaam was bij het parket Oost-Nederland, is het strafrechtelijk onderzoek in een ander arrondissement uitgevoerd. De behandeling van de zaak staat gepland op 10 april om 13.30 uur.



