SCHIPHOL – Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
Ruim de helft van de bijna 1100 geplande vluchten gaat door de ingreep niet door. KLM zegt te willen voorkomen dat grote groepen reizigers op de luchthaven stranden doordat hun vlucht op het laatste moment wordt geschrapt. Daarom neemt de grootste luchtvaartmaatschappij nu al de beslissing honderden vluchten niet door te laten gaan.
“De winterse omstandigheden die al dagen aanhouden, zorgen voor een uitzonderlijke situatie op Schiphol. Samen met onze luchthavenpartners werken we met man en macht om reizigers te laten reizen. Het aanhoudende winterse weer en het verstoorde vluchtschema zorgen deze dagen echter voor honderden vertragingen en annuleringen”, meldt Schiphol.
Sneeuwval
Dinsdag vielen ook al honderden vluchten op Schiphol uit door de sneeuwval. Sinds vrijdag zijn er al duizenden vluchten geannuleerd op de luchthaven. Doordat het veel tijd kost om vliegtuigen van ijs en start- en landingsbanen van sneeuw te ontdoen, kunnen er minder vliegtuigen terecht.
De luchthaven vraagt reizigers van wie de vlucht is geannuleerd Schiphol te verlaten. Maar er zijn ook reizigers die de luchthaven niet kunnen verlaten omdat ze daarvoor niet het juiste visum hebben of om een andere reden nergens anders naartoe kunnen. Voor hen zet Schiphol “een paar honderd” bedden neer, meldt de woordvoerder.
Welke vluchten geannuleerd worden, ligt niet bij Schiphol maar bij de luchtvaartmaatschappijen zelf. De luchthaven geeft de capaciteit voor het aantal landingen en vertrekken per uur aan. De maatschappijen geven vervolgens op basis daarvan zelf invulling aan hun vliegschema.



