SCHIPHOL – Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer.
Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting. Vrijdag waren er om deze redenen ook al honderden annuleringen en vertragingen.
KLM annuleerde tot het einde van de vrijdagmiddag 86 retourvluchten. De maatschappij verwacht dat dit aantal nog verder oploopt en “flink veel mensen” rond de luchthaven moeten overnachten. “We doen ons best om iedereen in een hotel te krijgen. Mensen die dit zelf regelen, worden later gecompenseerd”, meldt een woordvoerster. Een verwachting voor zaterdag kon zij nog niet geven.
Volgens Schiphol is sprake van een combinatie van winters weer en een ongunstige windrichting. Daardoor is er minder baancapaciteit. De luchthaven raadt reizigers aan de actuele informatie over hun vlucht te bekijken of contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij.
Het KNMI heeft tot en met zondagochtend code geel afgekondigd voor nagenoeg het hele land vanwege de verwachte sneeuw en de bevriezing van natte wegen.



