Clicky

donderdag 11 december 2025 - 16:12 uur
HomeTRANSPORTNIEUWSNieuw MaterieelReining bestelt twintig nieuwe Scania’s en kiest voor één uniform servicenetwerk

Reining bestelt twintig nieuwe Scania’s en kiest voor één uniform servicenetwerk

BREDA – Reining Transport viert dit jaar zijn honderdjarig bestaan en investeert met het oog op de toekomst in twintig nieuwe Scania 420R 6×2*4-bakwagens. De trucks worden in 2026 aan het wagenpark toegevoegd.

De keuze voor Scania is volgens het bedrijf niet alleen gebaseerd op de efficiëntie van de Super-motoren, maar vooral op het uniforme servicenetwerk in Nederland en Duitsland, waardoor Reining op meerdere vestigingen met één centraal servicecontract terechtkan.

Volumetransport als specialisme

Reining, opgericht in 1925, heeft zich in de afgelopen decennia ontwikkeld tot een specialist in volumetransport. Al sinds de jaren tachtig rijdt het bedrijf met volumecombinaties voor lichtere, omvangrijke goederen. In de loop der jaren evolueerde het wagenpark van 6–10 meter koppelsystemen en 8–8-combinaties naar vaste combinaties met tautliners en maatwerkvoertuigen.

“Wij waren bijvoorbeeld de eerste vervoerder die grensoverschrijdend reed met de zogeheten Lang-LKW’s type 3,” vertelt directeur Gerrit Hes. “We doen dat al sinds 2017, dankzij een bilaterale overeenkomst tussen Duitse deelstaten. Inmiddels hebben we diverse voertuigconcepten ontwikkeld voor volumegoederen, onder andere in de vorm van Type Lang LKW 1 en 5, van vaste combinaties tot wissellaadbakken. Voor iedere klant zoeken we de juiste balans tussen volume, gewicht en lading.”

Het werkgebied van Reining omvat voornamelijk Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, de Benelux en in mindere mate Noord-Italië. Met meer dan 310 voertuigen, waarvan 270 op Duits kenteken, ziet het bedrijf zichzelf inmiddels zowel als Nederlandse als Duitse speler.

Vernieuwing en één serviceconcept

De twintig nieuwe Scania’s maken deel uit van het jaarlijkse vervangingsprogramma. Reining vervangt jaarlijks 40 tot 45 voertuigen, die gemiddeld acht tot negen jaar in gebruik zijn. De nieuwe bakwagens krijgen een laadruimte van 15 meter met een binnenhoogte van drie meter, afgestemd op het gespecialiseerde volumewerk.

De technische configuratie werd samengesteld door wagenparkbeheerder Peter Kloosterboer in samenwerking met Scania Groningen, waarbij specifiek is gekeken naar inzet binnen het huidige logistieke netwerk van Reining.

Hoewel Reining in het verleden al veel met Scania reed, is de hernieuwde keuze vooral ingegeven door het uniforme serviceconcept. Hes: “Wij hebben heel lang nagedacht over welke fabrikant ons niet alleen goede trucks kan leveren, maar ook een betrouwbaar servicemodel kan bieden. Onze operatie is verspreid over Nederland en Duitsland. Dan heb je weinig aan één lokale dealer – je hebt een merk nodig dat je overal dezelfde service kan bieden.”

Het uniforme servicenetwerk in combinatie met één centraal contract moet zorgen voor voorspelbare onderhoudskosten, minder stilstand en eenvoudiger beheer van de vloot. “We kunnen straks op al onze locaties terecht met hetzelfde servicecontract en één aanspreekpunt. Dat is voor ons zeer belangrijk,” aldus Hes.

Daarnaast roemt Reining de brandstofefficiëntie van de Scania Super-motoren. “De brandstofefficiëntie van de 420R Super past precies bij onze filosofie: duurzaam waar het kan, zonder in te leveren op betrouwbaarheid.”

Innovatie richting de toekomst

Ondanks het honderdjarig bestaan kijkt Reining nadrukkelijk vooruit. Het bedrijf beschikt al over batterij-elektrische voertuigen en heeft in Duitsland eigen laadinfrastructuur gerealiseerd. “We zoeken continu de grenzen op van wat technisch en logistiek mogelijk is,” zegt Hes. “Als klanten vragen om CO₂-reductie, vertalen wij dat naar praktische oplossingen: meer volume, minder kilometers en steeds efficiënter transport.”

Hij geeft een voorbeeld uit de praktijk: “Ik was vanmorgen bij een klant die werkte met open semi-diepladers. Daar hebben wij nu open megatrailers voor in gebruik. Hij neemt nu 25% meer lading mee. We proberen zo de discussie rond CO₂-uitstoot te vertalen naar praktische oplossingen.”

Transportrisico

Van der Lee

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Vraag & Aanbod

×