ENSCHEDE – De Douane heeft in twee bergingen onder een appartementencomplex in Enschede een grote hoeveelheid illegale tabakswaren aangetroffen.
In totaal werden 680.000 sigaretten en 160 kilo waterpijptabak gevonden na een anonieme tip, meldt de Douane woensdag.
Met ondersteuning van een speurhond controleerden douaniers de bergingen van het complex. Daar troffen zij de verborgen partij tabakswaren aan.
Aansluitend werd, samen met de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst (FIOD), een bijbehorende woning doorzocht. In deze woning werd naast opnieuw een aanzienlijke hoeveelheid illegale sigaretten en waterpijptabak ook 56.000 euro aan contant geld aangetroffen.
Alle goederen en het geld zijn in beslag genomen. De sigaretten en de waterpijptabak zullen worden vernietigd. De bewoners van het appartement zijn als verdachten aangemerkt en zullen op een later moment worden verhoord.
De Douane en FIOD zetten het onderzoek voort. Volgens de Douane zou de Nederlandse Staat circa 320.000 euro aan accijns zijn misgelopen als de onderschepte tabakswaren op de markt waren terechtgekomen.



