BALTIMORE – Een losse draad lijkt vorig jaar te hebben geleid tot het dodelijke scheepvaartincident bij het Amerikaanse Baltimore. Daar ramde het grote vrachtschip Dali de Francis Scott Key Bridge, met zes doden tot gevolg. De schade loopt in de miljarden.
Uit onderzoek van onderzoeksraad NTSB komt naar voren dat door problemen met de draad stroomuitval ontstond. Daardoor verloor de bemanning de controle over het enorme vaartuig.
NTSB-voorzitter Jennifer Homendy vergeleek de zoektocht naar de draad met het opsporen van een losse klinknagel op de Eiffeltoren. Er moesten duizenden draden worden getest om het probleem te vinden. “Het is als het zoeken naar een speld in een hooiberg.”
Door de aanvaring stortte de brug grotendeels in. Er kwamen bouwvakkers om het leven die daar aan het werk waren.
De kosten van de hersteloperatie kunnen volgens de autoriteiten oplopen tot meer dan 5 miljard dollar.




