Clicky

donderdag 13 november 2025 - 11:12 uur
HomeMEER NIEUWSFinancieelAction groeit door in derde kwartaal 2025: 17,4 procent omzetstijging en sterke...

Action groeit door in derde kwartaal 2025: 17,4 procent omzetstijging en sterke klantenstroom

ZWAAGDIJK-OOST – Non-food discounter Action blijft stevig doorgroeien. Ondanks dalend consumentenvertrouwen in grote delen van Europa realiseerde de winkelketen in de eerste negen maanden van 2025 een netto-omzet van € 11,2 miljard. Dat is 17,4 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. De like-for-like omzetgroei kwam uit op 6,3 procent, vooral dankzij een sterke toename van het aantal klanten.

Vooral in Italië en Spanje presteerden de winkels bovengemiddeld goed. Ook het zomerassortiment – van picknickspullen tot vakantieartikelen – was populair. In Frankrijk drukte het afnemende consumentenvertrouwen de vergelijkbare omzetgroei enigszins.

CEO Hajir Hajji benadrukt dat klanten Action blijven waarderen om de combinatie van lage prijzen en een breed assortiment: “Tot nu toe verwelkomden we dit jaar gemiddeld 20,6 miljoen klanten per week, tegenover 20,2 miljoen eerder. Dat is het beste bewijs van het vertrouwen van klanten in onze formule.”

Verschillende onderscheidingen

Action ontving in de afgelopen weken meerdere prijzen. Het bedrijf werd uitgeroepen tot snelst groeiende onderneming van Nederland en won zowel de titel Winkelketen van het Jaar als Retailer van het Jaar. Ook in Duitsland, Oostenrijk en Italië vielen verschillende consumentenprijzen in de prijzenkast.

380 nieuwe winkels in 2025

Het derde kwartaal stond opnieuw in het teken van snelle expansie. Op 24 september opende Action zijn eerste vestiging in Roemenië, het veertiende land waar de discounter actief is. Inmiddels zijn daar al vijf winkels geopend. In totaal kwamen er in 2025 al 221 winkels bij, en Action verwacht dat dit er dit jaar ongeveer 380 worden – meer dan de oorspronkelijk geplande 370.

De populariteit van de digitale Action-app blijft eveneens toenemen. De app werd inmiddels meer dan 10 miljoen keer gedownload.

Hoge medewerkerbetrokkenheid

Ook intern zijn de resultaten positief. In de zomer vond het tweejaarlijkse medewerkertevredenheidsonderzoek plaats, waarbij meer dan 90% van de medewerkers de vragenlijst invulde. De betrokkenheid binnen het hele bedrijf steeg opnieuw en ligt boven de relevante benchmarks.

“Onze medewerkers zijn het hart van ons bedrijf”, aldus Hajji. “Hun inzet en feedback helpen ons om continu te verbeteren en onze klanten zo goed mogelijk te bedienen.”

Met de sterke groei, hoge klantwaardering en verdere internationale uitrol zet Action zijn Europese expansie onverminderd voort.

- advertentie -VNB LooncheckVNB LooncheckVNB LooncheckVNB Looncheck

Transportrisico

Van der Lee

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

×