Clicky

woensdag 12 november 2025 - 11:07 uur
HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

ABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

AMSTERDAM – ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo’n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.

Het Haagse NIBC bestaat sinds 1945 en is gespecialiseerd in hypotheken, spaarproducten, commercieel vastgoed en digitale infrastructuurfinanciering. De bank was jarenlang beursgenoteerd, maar werd enkele jaren terug van de beurs gehaald door investeerder Blackstone. Met die partij heeft ABN AMRO nu een deal gesloten.

Volgens ABN AMRO-topvrouw Marguerite Bérard biedt de overname een “unieke kans” voor haar bankconcern om de positie op de Nederlandse markt verder te versterken. NIBC telt circa 325.000 spaarklanten, 200.000 hypotheekklanten en 175 zakelijke klanten binnen Noordwest-Europa. Er werken rond de 600 mensen.

Winstgevende groei

Bérard onderstreept dat de overname moet zorgen voor winstgevende groei. Volgens de eerder dit jaar aangetreden Française past de deal daarmee bij de nieuwe koers die zij met ABN AMRO wil inzetten. Later deze maand vertelt ze, zoals eerder aangekondigd, meer over die koers op een investeerdersdag.

Afgelopen kwartaal zag ABN AMRO de winst opnieuw afnemen, met 11 procent op jaarbasis tot 617 miljoen euro. Dat kwam deels door lagere rente-inkomsten. De personeelskosten lagen een tiende hoger dan een jaar terug.

Vacaturestop

Of het samenvoegen van ABN AMRO en NIBC banen gaat kosten, kan Bérard nog niet zeggen. Dat moet nog worden bekeken. ABN AMRO was al bezig met het versimpelen van de organisatie om kosten te verlagen. Zo kondigde de bank eerder een vacaturestop aan. Het aantal voltijdsbanen is sinds begin dit jaar al met bijna duizend afgenomen.

Naar verwachting wordt de overname in de tweede helft van volgend jaar afgerond. Eerst moeten toezichthouders nog hun goedkeuring geven. Dat zou zomaar lastig kunnen worden. Vorig jaar zei toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) dat een gebrek aan concurrentie tussen banken een belangrijke oorzaak is van de lage spaarrentes in Nederland.

ABN AMRO heeft naar aanleiding van de overname ook opnieuw naar zijn strategie met hypotheken gekeken. De bank heeft besloten zich te richten op de labels ABN AMRO en Florius, en te stoppen met het merk Moneyou. Dat biedt volgens de bank ruimte om het NIBC-hypotheekmerk “eventueel” aan de portefeuille toe te voegen. Ook kijkt ABN AMRO nog naar mogelijkheden voor het combineren van beleggingsplatform BUX met spaardiensten.

- advertentie -VNB LooncheckVNB LooncheckVNB LooncheckVNB Looncheck
ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

×