Clicky

dinsdag 4 november 2025 - 18:39 uur
HomeTRANSPORTNIEUWSWegvervoerHof: afspraak over zaterdagtoeslag in strijd met cao Beroepsgoederenvervoer

Hof: afspraak over zaterdagtoeslag in strijd met cao Beroepsgoederenvervoer

ARNHEM – Een transportbedrijf uit Apeldoorn heeft ongeldig gehandeld met een afspraak over de zaterdagtoeslag van een voormalig chauffeur. Dat oordeelde het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden in een tussenuitspraak.

De zaak draait om een arbeidsconflict waarbij de werknemer stelt recht te hebben op nabetaling van de zaterdagtoeslag van 50 procent uit de cao Beroepsgoederenvervoer. Het hof oordeelt dat de werkgever in strijd met de cao handelde door die toeslag in het maandloon te verwerken, zonder afzonderlijke uitbetaling.

Volgens het hof is zo’n afspraak nietig. “Bij een overeengekomen arbeidsomvang van 40 uur moet de werkgever het loon over 40 uur betalen en daarbovenop een toeslag van 50 procent voor alle uren die op zaterdag zijn gewerkt”, aldus het hof. Een afspraak waarbij de toeslag in het vaste loon is inbegrepen, mag volgens de wet niet.

Geen beroep op klachtplicht

De werkgever voerde aan dat de werknemer te laat had geklaagd. Dat verweer wijst het hof af: omdat de zaterdagtoeslag helemaal niet was betaald, is geen sprake van een te late klacht. “Het niet betalen van de zaterdagtoeslag is geen gebrekkige, maar een geheel ontbrekende prestatie”, aldus het hof.

Onderzoek naar handtekeningen

Over de precieze hoogte van de nabetaling is nog geen eindbeslissing genomen. Het hof wil een handschriftdeskundige benoemen om vast te stellen of handtekeningen op urenstaten daadwerkelijk van de werknemer afkomstig zijn. Ook moeten partijen zich nog uitlaten over de exacte uren waarover in 2019 zaterdagtoeslag verschuldigd is.

Geen verrekening toegestaan

Verder bepaalt het hof dat het loon over 40 uur terecht is uitbetaald, ook als soms minder uren zijn gewerkt. Omdat de inzet en het rooster door de werkgever werden bepaald, komt dit volgens het hof “voor rekening van de werkgever”. Een verrekening van vermeend te veel betaald loon met de nog te betalen zaterdagtoeslag is daarom niet toegestaan.

De zaak is aangehouden tot 18 november 2025 voor nadere uitlatingen en het eventuele deskundigenonderzoek.

Transportrisico

Van der Lee

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

×