ROTTERDAM – De politie heeft maandag 20 oktober een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar de poging tot doodslag op een supportersbegeleider van Feyenoord. De man, een 31-jarige Utrechter, kwam in beeld na meerdere tips via Meld Misdaad Anoniem.
Het incident vond plaats op woensdagavond 6 augustus 2025, na afloop van de wedstrijd Feyenoord – Fenerbahçe in De Kuip. Supporters van beide clubs verlieten het stadion via gescheiden uitlopen, gescheiden door tussenwanden. Vanuit het vak van Fenerbahçe-supporters werden diverse voorwerpen over de wand gegooid.
Twee mannen probeerden zelfs een paaltje met een betonnen voet over de afscheiding te tillen. Toen dit niet lukte, voegde een derde man zich bij hen, waarna het hen samen wél lukte het zware object richting de Feyenoord-zijde te gooien.
Het paaltje trof een supportersbegeleider van Feyenoord vol op het hoofd. Het slachtoffer liep daarbij een zware hersenschudding en breuken in een hand op. Hij kampt nog altijd met ernstige klachten, waaronder dagelijkse hoofdpijn, gevoeligheid voor fel licht en beperkingen bij het autorijden en werken.
Naar aanleiding van de uitzending van Opsporing Verzocht begin oktober meldde een 21-jarige man uit Alphen aan den Rijn zich vrijwillig bij de politie. Hij was de derde verdachte die hielp bij het gooien van het paaltje.
Maandag 20 oktober volgde de tweede arrestatie: een 31-jarige man uit Utrecht. Zijn identiteit kon dankzij drie anonieme tips worden achterhaald.
De politie zet het onderzoek voort om ook de derde verdachte te achterhalen.