DEURNE – Ebusco heeft in het derde kwartaal van 2025 in totaal 39 bussen geleverd, vrijwel gelijk aan het tweede kwartaal. Daarmee komt het totaal aantal geleverde bussen dit jaar uit op 86. Het bedrijf verwacht in het vierde kwartaal minimaal eenzelfde aantal bussen af te leveren.
Volgens Ebusco is het handhaven van het leveringsschema essentieel om stabiele kasstromen te realiseren en boetes wegens te late leveringen te voorkomen. Het orderboek bedroeg per 30 september 2025 in totaal 164 vaste orders, naast 118 zogeheten call-offs en 27 opties.
Kostenbesparingen en reorganisatie
Het bedrijf meldt verdere voortgang met het kostenbesparingsprogramma. Het aantal medewerkers daalde van 522 eind 2024 naar 305 per eind september 2025, een reductie van circa 42 procent. Ook worden de vestigingen in Venray en Deurne samengevoegd, waarbij alle Nederlandse activiteiten tegen het einde van dit jaar in Deurne geconsolideerd zijn. Daarmee ligt Ebusco naar eigen zeggen op koers om een structurele jaarlijkse kostenbesparing van ongeveer 30 miljoen euro te realiseren.
Omschakeling productiemodel
Ebusco werkt verder aan de overgang van productie in eigen beheer (OEM-model) naar een model waarbij productie wordt uitbesteed, maar ontwerp, engineering en kwaliteitscontrole bij het bedrijf blijven (OED-model). Dit moet leiden tot een efficiëntere organisatie met meer focus op kwaliteit en aftersales.
Bestuur en governance
Binnen de raad van bestuur zijn veranderingen doorgevoerd. De zoektocht naar een nieuwe CEO loopt nog. Voor de rol van CFO zal Ebusco tijdens de komende aandeelhoudersvergadering Roel Nagelmaeker, momenteel financieel directeur en ad interim CFO, voordragen als permanente benoeming.
Uitgifte nieuwe aandelen
In het kader van de converteerbare obligatieovereenkomst uit 2023 zijn recent 12,7 miljoen nieuwe aandelen uitgegeven aan investeerder Heights, goed voor circa 6,6 procent van het aandelenkapitaal. Hierdoor resteert er nog voor ongeveer 12,3 miljoen euro aan converteerbare obligaties. Het totaal aantal uitstaande aandelen komt daarmee uit op 193.455.472.
Ebusco benadrukt dat het herstel van stabiele leveringen de basis vormt voor het terugwinnen van vertrouwen bij klanten en leveranciers. “Onze volle focus ligt op het voortzetten van deze trend en het versterken van onze positie voor de toekomst,” aldus COO Michel van Maanen en oprichter/bestuurder Peter Bijvelds.