Clicky

dinsdag 14 oktober 2025 - 15:09 uur
HomeTRANSPORTNIEUWSNieuw MaterieelVijf nieuwe DAF XG FTG 6x2 trekkers voor HebraGTO

Vijf nieuwe DAF XG FTG 6×2 trekkers voor HebraGTO

BARENDRECHT – Onlangs werd bij containervervoerder HebraGTO in Rotterdam de laatste DAF XG 480 FTG 6×2 voorloopastrekker uit een serie van vijf in gebruik genomen.

HebraGTO is gespecialiseerd in het vervoer van zeecontainers en iso-tankcontainers, waarmee zowel gevaarlijke stoffen (ADR) als normale goederen vervoerd worden. De firma heeft een imposante vloot van meer dan 75 vrachtwagens en 100 trailers van diverse merken in gebruik.

“We zijn altijd al een bedrijf geweest met meerdere merken”, legt directielid Robert Lutz uit. ,”DAF is al heel lang een van die merken. Dat we nu opnieuw voor DAF hebben gekozen komt deels ook vanwege de voorkeur van onze chauffeurs. De meesten zijn de hele week van huis en de ruimte in de cabine van de XG is onovertroffen.”

Helemaal nieuw is de DAF NGD niet voor HebraGTO want vorig jaar werden er al twee XG 4×2 trekkers in gebruik genomen. Nu komen daar dus vijf DAF XG 480 FTG voorloopastrekkers van modeljaar 2025 bij, die werden geleverd door Best Trucks uit Barendrecht. Lutz: “De trekkers zijn allemaal ADR uitgevoerd en bij DAF kon dat ook met hun Digital Vision System.”

De camera’s dragen in combinatie met het complete pakket spoilers en sideskirts bij aan een optimale luchtweerstand om zo ook brandstofbesparing te realiseren.

Aan de buitenzijde zijn de trucks vrij standaard en strak. “We willen een uniforme uitstraling van ons hele wagenpark en bovendien moeten we rekening houden met de ADR-eisen. Van binnen mogen de chauffeurs de aankleding gedeeltelijk aanpassen in overleg en zolang dit niet in strijd is met de veiligheid”, vertelt Lutz.

“Wij zorgen ervoor dat de cabine voorzien wordt van onder meer een koelkast, een omvormer en een kluisje waar de chauffeur zijn waardevolle spullen in kan opbergen. Daarnaast vervangen we het tweede bed door een kastenwand, zodat er meer beweeg- en opbergruimte is in de cabine. En voor de veiligheid van de chauffeur laten we ook nachtsloten monteren aan de binnenkant van de cabine.”

Het onderhoud van de trucks doet HebraGTO in de eigen werkplaats. “Maar er zijn altijd dingen die wij hier niet kunnen en dan is het fijn dat DAF-dealer BEST Trucks vlakbij zit”, aldus Lutz. “Die goede samenwerking is voor ons heel belangrijk.”

De vrachtwagens rijden gemiddeld tussen de 90.000 en 100.000 kilometer per jaar. Daarbij wordt onder meer het brandstofverbruik scherp in de gaten gehouden. “Van de nieuwe DAF XG trekkers zijn de eerste resultaten inmiddels bekend en we zijn positief verrast met het brandstofverbruik, de wagens doen het erg goed op het moment.”

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×