Clicky

maandag 13 oktober 2025 - 19:13 uur
HomeMEER NIEUWSCriminaliteitOM eist tot 7 jaar cel voor invoer 1200 kilo cocaïne

OM eist tot 7 jaar cel voor invoer 1200 kilo cocaïne

ALMELO – Het Openbaar Ministerie heeft gevangenisstraffen tot zeven jaar geëist tegen drie mannen die verdacht worden van betrokkenheid bij de invoer van een grote partij cocaïne. Het gaat om een transport van ruim 1200 kilo cocaïne, dat op 30 juli 2024 vanuit de haven van Antwerpen werd overgebracht naar een loods in het Zuid-Hollandse Nieuwveen.

De drugs waren verstopt in een lading zoete aardappelen. Volgens de officier van justitie gaat het om “een gigantische hoeveelheid cocaïne”.

Heterdaad bij inval

De politie kwam de opslaglocatie op het spoor tijdens een ander strafrechtelijk onderzoek. Nog dezelfde dag dat de lading arriveerde, deed de Dienst Speciale Interventies (DSI) een inval. Daarbij werden meerdere verdachten op heterdaad aangehouden.

Twee mannen, een 29-jarige Hagenaar en een 38-jarige Rotterdammer, die volgens het OM als ‘sjouwers’ fungeerden, hoorden een celstraf van vier jaar tegen zich eisen. Een 40-jarige Rotterdammer, die als chauffeur het busje bestuurde waarin de cocaïne was vervoerd, moet volgens justitie zeven jaar de cel in.

Onderzoek ‘Mais’

In totaal staan zeven verdachten terecht in het strafrechtelijk onderzoek ‘Mais’. Vijf personen werden bij de inval in Nieuwveen opgepakt, twee anderen – onder wie de chauffeur – volgden een dag later.

Voor vier verdachten zijn eerder procesafspraken gemaakt tussen het OM en de verdediging. Daarbij is afgesproken dat zij afstand doen van een deel van hun verdedigingsrechten in ruil voor een lagere strafeis en een snellere afhandeling. Deze verdachten hoorden straffen variërend van 32 maanden (waarvan 16 maanden voorwaardelijk) tot 6 jaar en 3 maanden cel eisen.

Strafeisen zonder afspraken hoger

De straffen die vandaag zijn geëist liggen hoger dan de voorstellen die via procesafspraken aan de rechtbank zijn voorgelegd. Zo werd voor een verdachte met zware verdenkingen via procesafspraken een straf van 6 jaar en 3 maanden voorgesteld, terwijl de chauffeur – met wie géén afspraken zijn gemaakt – vandaag een strafeis van 7 jaar hoorde.

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×