Clicky

woensdag 1 oktober 2025 - 11:12 uur
HomeTRANSPORTNIEUWSScheepvaartHouthi's eisen verantwoordelijkheid aanval Nederlands vrachtschip Minervagracht op

Houthi’s eisen verantwoordelijkheid aanval Nederlands vrachtschip Minervagracht op

SANAA – De Jemenitische Houthi’s zaten achter de aanval op vrachtschip Minervagracht, dat onder Nederlandse vlag vaart, maandag. Dat heeft een militaire woordvoerder van de beweging bevestigd.

Het schip werd aangevallen in de Golf van Aden bij Jemen. Volgens de woordvoerder zetten de Houthi’s een kruisraket in bij de aanval.

De 19-koppige bemanning van het schip werd na de aanval door een reddingshelikopter van boord gehaald. Twee personen raakten gewond bij de aanval.

De Nederlandse rederij Spliethoff liet eerder weten dat er geen Nederlanders aan boord van de Minervagracht waren. De bemanning van het schip, dat flink beschadigd raakte bij de aanval, bestond uit Russen, Oekraïners, Filipijnen en Sri Lankanen.

Spliethoff meldt woensdag kennis te hebben genomen van de opeising door de Houthi’s. De gewonden krijgen nog steeds medische zorg.

Momenteel werkt de rederij aan de repatriëring van de bemanningsleden naar hun thuislanden en het beveiligen en veiligstellen van het schip, samen met internationale autoriteiten en bergingsdeskundigen.

ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×