MOSKOU – Het Kremlin stelt dat honderdduizenden Moldaviërs in Rusland niet hun stem hebben kunnen uitbrengen bij de parlementsverkiezingen in hun thuisland. Volgens Moskou heeft de Moldavische regering opzettelijk te weinig stembureaus in Rusland geopend om te verhinderen dat zij zouden stemmen.
Het pro-Europese blok van president Maia Sandu won de verkiezingen met ongeveer de helft van de stemmen. De pro-Russische partij in het land haalde ongeveer 24 procent. Vooraf werd verwacht dat de uitslag dichter bij elkaar zou liggen.
Sandu had gewaarschuwd voor grootschalige Russische inmenging bij de verkiezingen. Rusland zou onder meer hebben geprobeerd om stemmen te kopen en een grote desinformatiecampagne hebben opgezet. De autoriteiten maakten ook melding van cyberaanvallen op overheidswebsites en nepbommeldingen bij stembureaus.
Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov wil niet zeggen of Rusland de uitslag van de verkiezingen erkent. Wel spreekt hij van “mogelijke misstanden”.