Clicky

 
Transport Online - Alcohol beginnend bestuurders België taboe

Alcohol beginnend bestuurders België taboe

Alcohol beginnend bestuurders België taboe
15-12-2015 10:27 | Buitenland | auteur Redactie [FE]

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Wie in België pas het rijbewijs heeft gehaald en achter het stuur wil kruipen, mag voortaan geen druppel alcohol op hebben. Momenteel ligt de grens nog op 0,5 promille, wat neerkomt op een of twee biertjes. Daarover berichten dinsdag meerdere kranten, zoals De Standaard en het Nieuwsblad.

Minister van Mobiliteit Jacqueline Galant wil de grens voor beginnend bestuurders die minder dan drie jaar hun rijbewijs hebben, verlagen naar 0,2 promille. In de praktijk betekent dit dat je helemaal geen alcohol mag hebben gedronken. De lat op 0,0 leggen is echter technisch niet haalbaar. Dan zou je door de inname van een vleugje alcohol in bijvoorbeeld een dessert al een boete krijgen.

De maatregel moet de veiligheid in het verkeer in België vergroten. Chauffeurs tussen de 18 en de 25 jaar lopen acht keer meer risico om een ernstig ongeval te hebben

In Nederland geldt voor beginnend bestuurders al een maximum alcoholpromillage van 0,2.



Nieuwsbrief

Elke werkdag het laatste nieuws rond lunchtijd
in uw e-mail ontvangen?

Stuur mij de nieuwsbrief

Wilt u zich afmelden klik dan hier

Rijverboden

Actuele Brandstofprijzen
Euro951,961
Diesel1,752

Aangeleverd door UnitedConsumers

Meer brandstofprijzen

Truckoccasions

Truckoccasions

Geen advertenties gevonden

meer truckoccasions