Clicky

 



Eerste LZV's gaan rijden in België

Eerste LZV's gaan rijden in België [+foto]
22-01-2015 17:15 | België | auteur De Redactie

HEVERLEE(B) - De eerste LZV (Lange Zware Vrachtwagen) gaat rijden in Vlaanderen. Donderdag kregen bierbrouwer AB InBev en transportbedrijf NinaTrans de eerste vergunning voor de zogeheten ecocombi. De LZV van maximaal 25,25 meter lang en zestig ton zwaar, gaat rijden tussen Heverlee en de Antwerpse haven.

In Nederland rijden al zeker duizend van deze grote vrachtwagens. Vlaanderen start nu met een proef. De criteria die Vlaanderen stelde aan deelnemers zijn zo zwaar dat van de meer dan tweehonderd aanvragen slechts zes bedrijven vergunningen kregen om met deze ecocombi's te mogen rijden.

Onomstreden zijn de LZV's namelijk niet. Voorstanders prijzen de milieu- en logistieke voordelen, tegenstanders trekken die in twijfel en vrezen ook voor het weghalen van vervoer over het spoor of via het water door de supertrucks.

Het proefproject duurt tot juni 2016 maar kan met twee jaar verlengd worden. (Novum)

Foto's

  • Accuraat Verhuur
  • CSE
    CSE
  • CSE
    CSE
  • CSE
    CSE
Nieuwsbrief

Elke werkdag het laatste nieuws rond lunchtijd
in uw e-mail ontvangen?

Stuur mij de nieuwsbrief

Wilt u zich afmelden klik dan hier

Rijverboden

Actuele Brandstofprijzen
Euro952,078
Diesel1,898

Aangeleverd door UnitedConsumers

Meer brandstofprijzen

Truckoccasions

Truckoccasions

Geen advertenties gevonden

meer truckoccasions
Logistieke Marktplaats
meer logistieke marktplaats