Clicky

 
Transport Online - Producentenprijzen eurozone hard omhoog in 2022

Producentenprijzen eurozone hard omhoog in 2022

Producentenprijzen eurozone hard omhoog in 2022
03-02-2023 11:27 | Financieel | auteur ANP

LUXEMBURG - Industriële producenten in de eurozone hebben over heel 2022 hun verkoopprijzen sterk verhoogd vanwege de fors gestegen kosten voor energie, grondstoffen en loon. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat gingen de producentenprijzen vorig jaar in het eurogebied met gemiddeld 34,4 procent omhoog ten opzichte van een jaar eerder.

Fabrikanten willen met die prijsverhogingen de hogere kosten compenseren. Vanwege de oorlog in Oekraïne ging de gasprijs hard omhoog, maar ook materialen zoals staal, hout en andere grondstoffen werden duurder. Verder stegen de loonkosten omdat bedrijven vanwege de krapte op de arbeidsmarkt meer loon bieden om personeel te lokken. Ook werden cao's met loonstijgingen afgesloten.

Mede door die prijsverhogingen wordt de inflatie aangejaagd omdat consumenten meer geld kwijt zijn aan industriële producten. Het gaat bijvoorbeeld om energieleveranciers, maar ook producenten van bijvoorbeeld auto's, witgoed, fabrieksmachines en consumentengoederen.

In de gehele Europese Unie klommen de producentenprijzen gemiddeld met 34,3 procent ten opzichte van 2021.



Nieuwsbrief

Elke werkdag het laatste nieuws rond lunchtijd
in uw e-mail ontvangen?

Stuur mij de nieuwsbrief

Wilt u zich afmelden klik dan hier

Rijverboden

Foto's

Stuur uw foto's naar onze redactie, dan plaatsen wij deze voor u.

Actuele Brandstofprijzen
Euro951,989
Diesel1,752

Aangeleverd door UnitedConsumers

Meer brandstofprijzen

Truckoccasions