Clicky

 
Transport Online - PAX vervoert de 'Missing Airmen' naar Molkwerum [+foto's]

PAX vervoert de 'Missing Airmen' naar Molkwerum

PAX vervoert de 'Missing Airmen' naar Molkwerum [+foto's]
23-06-2022 17:45 | Speciaal Transport | auteur Redactie

MOLKWERUM - Bij het Friese Molkwerum, aan het IJsselmeer, steekt sinds afgelopen vrijdag een vier meter hoge vleugel uit het water. Het is een monument ter nagedachtenis aan alle overleden en vermiste geallieerde piloten en andere bemanningsleden die tijdens de Tweede Wereldoorlog in het IJsselmeer zijn neergestort.

Het monument, met de toepasselijke naam ‘Missing Airmen’, ligt op de plek waar het lichaam van de Schotse piloot Thomas Fraser McCrorie aangespoelde. Zijn toestel werd op 23 juni 1943 bij Den Oever neergehaald. Twee van de zeven bemanningsleden zijn niet meer gevonden.

PAX had de eer om het wegtransport te verzorgen van de imposante vleugel van 23 ton. Eerder heeft PAX met autolaadkranen geassisteerd bij de werkzaamheden, zoals het liften, kantelen en plaatsen op de voetplaat.

De vleugel is vanaf de wal bij Molkwerum te bezichtigen en bij de officiële opening zullen veel van de nabestaanden van de slachtoffers uit de hele wereld aanwezig zijn.



Nieuwsbrief

Elke werkdag het laatste nieuws rond lunchtijd
in uw e-mail ontvangen?

Stuur mij de nieuwsbrief

Wilt u zich afmelden klik dan hier

Rijverboden

Foto's

Stuur uw foto's naar onze redactie, dan plaatsen wij deze voor u.

Actuele Brandstofprijzen
Euro951,989
Diesel1,752

Aangeleverd door UnitedConsumers

Meer brandstofprijzen

Truckoccasions